wz

Strigoji

Strigoj je zlý upír, na ktorého sa môže premeniť ako človek tak aj dhampír či Moroj. Sú to nesmrteľné, krvilačné bytosti, ktoré v sebe nemajú ani štipku ľudskosti. Živia sa krvou svojich obetí - ľudí, dhampírov i Morojov. Morojská krv im však dodáva najviac sily a je pre nich najlákavejšia. To je dôvod, prečo ich lovia a tiež prečo Moroji potrebujú strážcov, aby ich chránili. Strigoji sú však neskutočne rýchli a majú omnoho väčšiu silu než dhampíri. Ich zmysly sú taktiež ostrejšie.

>> Strigoji sa nerodia - sú vyrábaní. Existujú dva spôsoby, ako stvoriť Strigoja - dobrovoľný a nedobrovoľný. Nedobrovoľný spôsob je ten, keď Strigoj vypije krv svojej obeti a potom ju prinúti napiť sa jeho vlastnej krvi. Dobrovoľne sa Strigojmi môžu stať len Moroji a to tým, že vedome zabijú človeka počas kŕmenia. Moroj, ktorý sa premení na Strigoja, stráca svoje magické schopnosti.

>> Na rozdiel od Morojov, Strigoji sa nesmú vystaviť slnečnému svetlu, pretože by ich spálilo. Ich pleť je kriedovo biela a okolo zreničiek majú červený prstenec.

>> Strigojov je možné zabiť troma spôsobmi: prebodnúť mu srdce strieborným kolíkom, uťať mu hlavu alebo ho podpáliť.