wz

Alchymisti

Alchymisti sú vybraní ľudia, ktorí majú pomáhať Morojom a Dhampírom udržiavať ich svet v tajnosti. Ich spoločenstvo vzniklo v stredoveku, keď sa ľudia začali až príliš zaujímať o nadprirodzeno. Vtedy sa tiež Moroji začali držať ďalej od ľudí.

Alchymisti si svoju "kariéru" odovzdávajú z pokolenia na pokolenie, často hoc aj pod nátlakom.

Na spodnej časti ich ľavého líca majú zlaté tetovanie vyzerajúce ako komplikovaný vzor zložený z kvetov a listov. Tieto tetovania im vytvárajú Moroji zo zlata a Morojskej krvi očarovanej zemou a vodou. Majú byť pre Alchymistu akousi odmenou, ktorá im zaručuje dlhší život a chráni ich pred chorobami. Taktiež im však zabraňuje v tom, aby hovorili s ľuďmi o tajomstve, ktoré strážia. Všetci Alchymisti sú navzájom poprepájaní, takže sa medzi sebou dokážu veľmi rýchlo kontaktovať. Majú tiež svoje špeciálne triky a techniky, ktoré im pomáhajú odstraňovať telá mŕtvych Strigojov.

I keď sú Alchymisti súčasťou upírskeho sveta, sú to stále ľudia, ktorí veria, že všetci upíri - dokonca aj Moroji a dhampíri - sú zlí a nebezpeční. Takže aj napriek svojím povinnostiam sa od nich snažia držať čo najďalej.(Séria Bloodlines sa alchymistickej mytológii venuje omnoho detailnejšie, vzhľadom k tomu, že hlavná hrdinka je Alchymistka. Bližšie informácie sa však na webe objavia až postupom času.)