wz

Archive

[30th December 2010]
Last Sacrifice - hlášky
Dala som dohromady zopár anglických hlášok z poslednej časti VA série. Obsahujú však veľké množstvo SPOILEROV, takže ich čítajte len na vlastné riziko.

Okrem toho som preložila aj krátky obsah Last Sacrifice, ktorý je uvedený na anglickej obálke.


[24th December 2010]
Šťastné a veselé!
Prajem šťastné a veselé Vianoce všetkým návštevníkom tohto webu a fanúšikom Vampire Academy :)

Michelle


[22nd December 2010]
Význam VA teaserov
Po videu, ktoré nám objasňuje význam jednotlivých VA trailerov postáv, zverejnili Penguin Paranormal video, ktoré tentokrát vysvetľuje odkazy ukryté v LS teaseroch.

Video obsahuje SPOILERY týkajúce sa posledného dielu.


[19th December 2010]
Diskusia k Last Sacrifice
Vzhľadom k tomu, že web nemá vlastné fórum, kde by ste mohli zdieľať svoje názory s ostatnými, založila som diskusiu na našej facebook-ovskej stránke (bohužiaľ len pre tých, ktorí majú facebook). Tam môžete vyjadriť svoj názor na Last Sacrifice - v prípade, že ste knihu už dočítala - prípadne ak chcete zámerne vyhľadať nejaké spoilery, určite sa tam nájde niekto, kto sa o ne s vami podelí :D

[19th December 2010]
Význam VA trailerov
Prečítali ste Last Sacrifice a stále nerozumiete významu trailerov, ktoré nám pred vydaním ukázali? Alebo ste knihu ešte neprečítali, ale aj tak chcete vedieť, čo jednotlivé obrázky vlastne znamenajú? Riešenie je jednoduché. Penguin Paranormal zverejnili video, v ktorom fanúšikom všetko objasňujú.

Preklad videa mám na pláne, ale až keď sama Last Sacrifice prečítam. Nerada by som sa pripravila o nejaké to prekvapenie :)


[11th December 2010]
Richelle o Bloodlines
V Entertainment Weekly bol uverejnený krátky rozhovor s Richelle o spin-off sérii Vampírskej akadémie. Dozvieme sa, akú úlohu bude v tejto sérii zohrávať Sydney, ktorá známa postava bude mať taktiež kľúčovú rolu a tiež to, kde sa bude celý príbeh odohrávať.

Richelle Mead o svojej novej sérii - Bloodlines

Richelle Mead sa prepracovala na koniec Vampírskej akadémie. Šiesta a posledná kniha z jej populárnej série sa dostala do kníhkupectiev 7. decembra a ona už pracuje na svojom ďalšom projekte - Bloodlines. Hovorili sme s Meadovou o tejto sérii (chystanej na August 2011).

Čítať ďalej >>


[11th December 2010]
Morojské znaky
Grafický tím Penguinu vytvoril znaky pre jednotlivé morojské elementy, ktoré The Arcane Vault použije na tričkách, sponkách, príveskoch a iných predmetoch. Do predaja by sa mali dostať začiatkom budúceho roka.

Všetky znaky si môžete pozrieť v ich albume na Facebook-u.

Zdroj: ShadowKissed.com


[7th December 2010]
Last Sacrifice
Po dlhých mesiacoch čakania je to tu! Posledná časť Vampírskej akadémie - Last Sacrifice - sa dnes v niektorých krajinách dostala na pulty kníhkupectiev a fanúšikovia sa pomaly dozvedajú tajomstvá v nej ukryté. V našich končinách si na vlastné kópie Last Sacrifice zrejme ešte budeme musieť chvíľu počkať. A tak len dúfajme, že to čakanie naozaj stojí za to!

V prípade, že ste zo Slovenska a nemáte možnosť objednávania kníh zo zahraničia, odporúčam internetový obchod Martinus, kde sa však kniha bude dať objednať až 13.12.2010. Jej doručenie však bude ešte istú dobu trvať, takže do Vianoc sa jej pravdepodobne nedočkáte.

Pre tých, ktorí čakajú na český preklad, ktorý by mal podľa všetkého vyjsť v prvej polovici budúceho roka, odporúčam vyvarovať sa spoilerom, pokiaľ sa nechcete pripraviť o prekvapenie. Pokiaľ ide o tento web, všetky spoilery - v prípade, že tu nejaké budú - označím dostatočne zreteľne, takže budete vedieť, že daný text čítate len na vlastnú zodpovednosť.


[6th December 2010]
Teaser #6
A máme tu posledný teaser z Last Sacrifice - záverečnej knihy série Vampire Academy, ktorá sa za necelé tri hodiny dostane na pulty amerických kníhkupectiev!

"You're better than this...better than whatever it is you're going to do now."
"Máš na viac... na viac, než čo sa práve chystáš spraviť."


[4th December 2010]
Ďalšie info o spin-off sérii
Richelle poskytla rozhovor Hollywood Crush a prezradila zopár nových informácií o VA spin-off sérii. Oficiálne teda poznáme názov prvej časti tejto (pravdepodobne) šesťdielnej série - Bloodlines.

Kniha by podľa všetkého mala vyjsť v auguste 2011.

Celý článok si môžete prečítať na webe Hollywood Crush.


[4th December 2010]
Teaser #5

"What I did ... What I did was unforgivable."
"Čo som urobil/a ... Čo som urobil/a, bolo neodpustiteľné."


[3rd December 2010]
1.kapitola Last Sacrifice
Pre prípad, že sa už neviete dočkať vydania poslednej časti VA série, tu máme prvú kapitolu z tejto knihy - Last Sacrifice, ktorá vyjde už o 3 dni. S jej zverejnením síce boli isté problémy, ale predsa len sme sa jej dočkali. Takže ak si ju chcete prečítať, namierte si to na web USA Today!

[3rd December 2010]
VA Rose Hathaway Trailer
A máme tu posledný trailer k Last Sacrifice s Rose.

V prípade, že ste ešte nemali možnosť prečítať si piate pokračovanie VA série, ktoré v českom preklade vyšlo 29.11, upozorňujem, že video obsahuje SPOILER prezrádzajúci koniec knihy Spoutáni magií.


[29th November 2010]
Spoutáni magií
Dnes vyšlo v českom preklade už v poradí piate pokračovanie VA série - Spoutáni magií!

V prípade, že preferujete objednávanie cez internet pred nakupovaním v kamennom obchode, môže si knihu objednať z webu nakladateľstva DOMINO, prípadne slovenský fanúšikovia môžu využiť internetové kníhkupectvo Martinus.

Dimitrij dal Rose poslední šanci, aby se rozhodla. Její volba však byla špatná…
Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou Akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat.
Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu – otázkou ovšem zůstává, jestli se jí ho podaří zachránit dřív, než ji Dimitrij zabije a promění ve Strigojku. Bude jejich láska opravdu věčná?

(Obsah z obálky)


[29th November 2010.jpg]
Teaser #4
Už poznáme v poradí štvrtý teaser. Ešte stále nás však čakajú ďalšie dve, takže sa máme na čo tešiť ;)

"Fine, I guess it's okay then."
"Huh? What's okay?"
"It's okay if you marry my brother."

„Fajn, myslím, že je to v poriadku.“
„Huh? Čo je v poriadku?“
„Je v poriadku, ak sa vydáš za môjho brata.“


[29th November 2010.jpg]
Info o spin-off sérii
Richelle na svojom webe zverejnila ďalšie informácie týkajúce sa VA spin-off série.

Zatiaľ nám síce nemôže prezradiť obsah, názov či zoznam postáv, ale už teraz vieme, že kniha/y budú písané z pohľadu tretej osoby. Jednou z vystupujúcich postáv bude i Sydney a ostatné pre nás zatiaľ zostávajú tajomstvom. Avšak Richelle prezradila, že Rose si tam strihne malé cameo, čo by teoreticky malo znamenať, že svoju sériu šťastne prežije :)

Dátum vydania prvej časti sa tiež presunul z roku 1012 na leto/jeseň 2011.


[29th November 2010.jpg]
VA Dimitri Belikov Trailer
Video obsahuje SPOILERY týkajúce sa piatej časti VA Spirit Bound, ktorá dnes vyšla v českom preklade.

Posledný trailer s Rose vyjde 2.decembra.
 


[23rd November 2010]
Teaser #3

"I'm backing down now. I really do love you. That's why I am doing this."
"Vzdávam sa. Naozaj ťa milujem. To je dôvod, prečo to robím."


 

[23rd November 2010]
VA Adrian Ivashkov Trailer
Video obsahuje SPOILERY týkajúce sa piatej časti VA Spirit Bound, ktorá v českom preklade vychádza 29.11.2010.

Ďalší trailer, tentokrát s Dimitrim, vyjde 26.11.
 


[23rd November 2010]
Nový design!
Po pol roku fungovania tohto webu som sa rozhodla pozmeniť layout. Mala som dojem, že keď už sa nám tak neúprosne blíži deň vydania posledného dielu Vampírskej akadémie, bude sa sem motív Last Sacrifice hodiť omnoho viac. Zmena to na prvý pohľad možno nie je príliš veľká, pretože som sa rozhodla zachovať farby pôvodného layoutu, ale snáď sa od vás dočká pozitívnych ohlasov.

Okrem layoutu som tiež na web pridala sekciu Movie - sem budú postupne pribúdať všetky (dúfam, že predovšetkým kladné) informácie o VA filme. Ďalej pomaly pracujem na sekcii Characters, s ktorou sa mi rozhodla pomáhať Leca - spoločne sa nám to snáď čoskoro podarí dokončiť. A keď už som pri tom, podotýkam, že v sekcii Wallpapers nájdete 9 úžasných wallov, ktoré vytvorila práve Leca :) Ako zaujímavosť už len dodávam, že v sekcii o knihách nájdete nové obálky k anglickým verziám kníh VA série - ak ste zvedaví, stačí pozrieť do Book covers. Myslím, že tú sadu krvavočervených obálok nejde prehliadnuť :D

Upozorňujem tiež, že som do menu pridala anketu, takže ak máte chuť, zahlasujte si. Pôvodne som sa chcela opýtať na váš obľúbený diel VA, ale rozhodla som sa s tým počkať minimálne do vydania českého prekladu Spirit Bound, aby bolo hlasovanie kvalitnejšie. Pri očakávaných knihách Spirit Bound v češtine a Last Sacrifice nám zas beží odpočítanie, takže budeme mať jasno v tom, kedy to všetko vypukne :)

Na záver ako bonus pridávam správu o tom, že Richelle usilovne pracuje na prvej časti spin-off VA série! Kto je zvedaví na to, čo si pre nás Richelle v druhej sérii prichystala?? :)


[17th November 2010]
Teaser #2

"That´s why you´re doing this? Because Lissa told you to?"
"To je dôvod, prečo to robíš? Pretože ti to Lissa povedala?"


 

[14th November 2010]
VA Lissa Dragomir Trailer
Video obsahuje SPOILERY týkajúce sa piatej časti VA Spirit Bound, ktorá v českom preklade vychádza 29.11.2010.

Každý obrázok je stopa, každé slovo možnosť.


 

[13th November 2010]
Teaser #1

"...and there isn't much I wouldn't do for you.
The stupider the better."
Nie je toho veľa, čo by som pre teba nespravil/a.
Čím hlúpejšie, tým lepšie.

Pamätajte: Každý obrázok je stopa :)

 

[9th November 2010]
VA Christian Ozera Trailer
Penguin Paranormal uverejnili VA trailer s Christianom a okomentovali ho slovami: "Každý obrázok je stopa, každé slovo možnosť." Nám teda neostáva nič iné len hádať, aké posolstvo so sebou trailer prináša.

Musím však upozorniť, že trailer obsahuje SPOILERY týkajúce sa piatej časti VA Spirit Bound, ktorá v českom preklade vychádza 29.11.2010.


 

[9th November 2010]
Hlášky z Last Sacrifice!
Pred vydaním piatého pokračovania VA série zverejňovalo nakladateľstvo Penguin Paranormal hlášky zo Spirit Bound a nás teraz posledných pár týždňov do vydania Last Sacrifice čaká to isté! Každý týždeň - počnúc 11. novembrom 2010 - dostaneme jednu hlášku, jednu ukážku z poslednej časti VA série.

Už včera však bola zverejnená tzv. bonusová hláška označovaná ako posledná hláška celej knihy:

“I don’t know, but I think it’s going to be good.”
“Neviem, ale myslím si, že to bude dobré.”


[6th November 2010]
Ukážka zo Spirit Bound
Nakladateľstvo DOMINO pred časom zverejnilo na svojom webe ukážku z českého prekladu piatej časti VA série - Spoutáni magií.

Prečítať si ju môžete priamo na ich webe.


[29th September 2010]
Film - Otázky a odpovede 2
Preger Entertainment sa po takmer mesiaci rozhodol na ich oficiálnej skupine na facebooku odpovede na ďalšie fanúšikovské otázky.

Aj tentokrát vám prinášam ich preklad a znovu podotýkam, že to stále nie sú žiadne prevratné informácie. Ide predovšetkým o vyvrátenie rôznych klebiet z IMDB.com. Na druhej strane, stále sa tam hovorí o scenáristoch, takže zrejme už po nejakom naozaj pátrajú, čo by mohlo znamenať, že ani dohode so štúdiom už nemajú ďaleko.

Máte nejaké novinky týkajúce sa filmu?
Producenti sú práve v LA a diskutujú so Štúdiom. Ďalšie správy by sme mali mať po stretnutiach, ktoré absolvujeme budúci týždeň...

Prečo je VA na stránke IMDB nazvané ako "Nepomenovaný projekt"?
Väčšina noviniek je na IMDB takto označená až kým Štúdio nezakročí a neurobí finálné rozhodnutie. Je to len štandardná politika. Nemáme v pláne meniť názov. Názov je čisto marketingový ťah.

Čítať ďalej >>


[29th September 2010]
Najlepšia teenagerská séria
Vampírska akadémia - konkrétne kniha Spirit Bound - vyhrala na Teen Read Awards cenu za najlepšiu teenagerskú sériu!

Fotky z Toronta, kde sa odovzdávanie cien konalo, nájdete na blogu Richelle


[26th September 2010]
Grafická novela Storm Born
Budúci rok sa grafického prevedenia nedočká len prvá časť Vampírskej akadémie, ale tiež prvá kniha Richellinej série The Dark Swan - Storm Born.

Neviem, či túto knihu (prípadne sériu) niekto z vás čítal, pretože zatiaľ sa českého (a slovenského už vôbec nie) prekladu dočkala len jedna Richellina séria, ale obálka zatiaľ vyzerá omnoho príťažlivejšie, než obálka, ktorú sme mali možnosť vidieť ku grafickej novele VA. už podľa toho je očividné, že jednotlivé komiksy nemajú na starosti tie isté osoby.

Grafická novela Storm Born by mala vyjsť v zime 2011.

+ svojím "vysnívaným obsadením" do sekcie Dream Cast prispeli Mikayla, Zlatka a Ester, za čo im veľmi pekne ďakujem :)


[11th September 2010]
Dream cast
O (takmer) chystanom VA filme už vieme všetci. Jeden z mnohých otáznikov, ktoré nad ním visia, je jeho obsadenie.

Požiadala som zopár fanúšikov VA série - konkrétne SunnyWill, Lu.Lusy, Jeanne a Lecu - o mená hercov, ktorí by sa im hodili na jednotlivé postavy. Výsledok tejto ankety nájdete v kategórii EXTRA pod príznačným názvom Dream cast.


[30th August 2010]
Krvavý slib
Dnes vychádza v českom preklade už v poradí štvrté pokračovanie Vampírskej akadémie - Krvavý slib!

Na stránkach nakladateľstva DOMINO si už knihu môžete objednať. Avšak na stránkach Martinusu uvádzajú ako dátum vydania až 2.9.2010, takže na Slovensku zrejme budeme musieť na pokračovanie čakať o pár dní dlhšie.

Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů.
Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra?
V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?

(Obsah z obálky)


[29th August 2010]
FanArt
Do kategórie EXTRA >> WALLPAPERS som pridala 20 nových wallpaperov - 5 z nich vytvorila naša úžasná SunnyWill, ďalších 8 pochádza z dielne báječnej Lu.Lusy a zvyšných 7 som vytvorila ja.

Všetky wally si môžete pozrieť už v spomínanej kategórii "wallpapers".

Plus, aby toho nebolo málo, pripájam aj svojich 10 starších avatarov.


[21st August 2010]
Kisses From Hell
Richelle Mead doposiaľ vydala tri poviedky v troch zbierkach. 24. augusta vychádza štvrtá s názvom Kisses from Hell, v ktorej nájdeme poviedku z prostredia Vampírskej akadémie. Úryvok z nej Richelle zverejnila na svojom webe.

Kisses from Hell je zbierka paranormálnych poviedok pre mládež. "Sunshine" je krátky príbeh zasadený do sveta Vampírskej akadémie opisujúci stretnutie a zamilovanie sa Lissiných rodičov. Ďalšími autormi v zbierke sú Kristin Cast, Alyson Noel, Kelley Armstrong a Francesca Lia Block.

Prečítať si úryvok >>


[17th August 2010]
Film - Otázky a odpovede
Preger Entertainment zverejnil na ich oficiálnej skupine na facebooku odpovede na najčastejšie otázky fanúšikov. Pripravila som pre vás preklad tohto "rozhovoru", ale podstata všetkých odpovedí je zatiaľ v tom, že pokiaľ nie je štúdio - nie je nič.

1. Kedy vyjde film?
Až sa skončia naše jednania so štúdiami, radi by sme mali film v kinách o 18 mesiacov neskôr.

2. Ukázali niektoré štúdiá záujem?
Stretli sme sa s niekoľkými štúdiami a pokračujeme v aktívnych jednaniach. Množstvo vecí závisí od štúdia, ktoré projekt vezme - rozpočet, plán, atď. Nie je to len o tom, nájsť štúdio, ktoré by chcelo urobiť film. Je to o tom, nájsť SPRÁVNE štúdio. Až budeme mať nejaké oficiálne správy, budete prví, ktorí sa to dozvedia.

3. Koho obsadíte do filmu?
Výber hercov sa nezačne, pokiaľ nemáme scenár, ku ktorému sa nedostaneme, kým nemáme zmluvu.

Čítať ďalej >>


[26th July 2010]
Grafická novela Vampire Academy
Na tohtoročnom Comic-Cone v San Diegu Richelle oznámila, že z Vampírskej akadémie sa stane grafická novela.

Žiadne ďalšie bližšie informácie - okrem zverejneného obalu - nie sú známe a jej vydanie je momentálne naplánované na rok 2011.

 


[20th July 2010]
Oficiálna obálka Last Sacrifice
Obálka, ktorú som tu pred časom zverejňovala ako neoficiálnu, prešla menšou zmenou a stala sa z nej oficiálna. Túto informáciu zrejenila Richelle na svojom blogu, takže sa to myslím dá považovať za doveryhodný zdroj.

Neviem teda ako vy, ale mne tá úprava pripadá trochu nekvalitná na to, že ide o oficiálnu obálku.


[20th July 2010]
Tetovania
Na svojom blogu Richelle uverejnila obrázky ďalších dvoch dhampírskych tetovaní.

Tým prvým je Znak sľubu a druhým Zvezda (rusky hviezda) - znak, ktorý znamená, že strážca zabil príliš veľa strigojov na to, aby sa to dalo spočítať. Plus, pridávam aj náhľad Molnijské značky.


[14th July 2010]
Odpovede na otázky o filme od Richelle
Richelle Mead dostáva od okamihu, kedy boli uverejnené prvé informácie o VA filme, kopu dotazov od fanúšikov. Dotazov, na ktoré nemôže odpovedať tak, ako by si zrejme fanúšikovia priali. Ale na druhej strane sa z jej aktualizácie na jej blogu dozvieme, ako na tom film v skutočnosti je. Celý jej post si môžete prečítať tuto. Skrátenú verziu toho najpodstatnejšieho vám ale poskytnú nasledujúce riadky:

Preger Entertainment je produkčná spoločnosť (o čom som ja osobne nemala poňatia), ktorá sa teraz snaží zohnať filmové štúdio, ktoré by VA film natočilo - takže zatiaľ nemáme ani scenár, ani obsadenie, režiséra, jednoducho vôbec nič - naše šance na film sú teda stále 50 na 50.

Jediné, čo zatiaľ máme (okrem produkčnej spoločnosti) sú dvaja producenti: Ron Murphy (Transformers, Splice, The League of Extraordinary Gentlemen) a Michael Preger (The Day of the Triffids)

Spoločnosť Preger Entertainment tiež zriadila skupinu na facebook-u, kde môžu fanúšikovia vyjadriť svoj názor a sledovať pokroky producentov - Official VAMPIRE ACADEMY Movie


[14th July 2010]
Krvavý slib & Spoutáni magií
Na stránkach Domina sa objavili oficiálne preklady anotácií k štvrtému a piatemu pokračovaniu VA, tak som ich rovno vymenila za tie moje amatérske preklady.

Tiež už poznáme české obálky k týmto dvom častiam a po prvýkrát sa stretávame s novou verziou obálky. Doteraz využívali anglické originály, no tentokrát si pre Blood Promise vytvorili vlastnú obálku. Obálka k Spirit Bound však zostala viac-menej nezmenená.

Pripomínam, že všetky obálky (alebo aspoň prevažnú väčšinu), ktoré boli na knihy VA série využité, nájdete v sekcii BOOKS >> BOOK COVERS


[7th July 2010]
Film Vampire Academy
Spoločnosť Preger Entertainment zakúpila filmové práva na VA sériu!

Pre nás, fanúšikov, táto správa znamená len jedno: Máme 50%-tnú šancu, že sa Vampírska akadémia dostane na filmové plátna. A prečo len 50? Pretože i keď sú filmové práva predané, to ešte neznamená, že spoločnosť s filmovaním aj začne. A ak áno, tak to vôbec nemusí byť v žiadnej blízkej dobe.

V každom prípade by sme zrejme nemali očakávať, že z toho spravia nejaký hit - čo môže byť na jednej strane fajn (nikto asi nechce, aby to dopadlo ako Twilight), ale je tu zas celkom pekná šanca, že z toho spravia jednu veľkú katastrofu. O Preger Entertainment som na internete nenašla skoro nič, takže sa akosi obávam toho, komu to Richelle vôbec tie práva predala.

Nezostáva nám teda nič iné než dúfať, že to naozaj nepokazia, a že z toho napokon bude minimálne obstojný film.

Zdroj: PR Newswire


[28th June 2010]
Anotácie Richelliných kníh
Včera som zapracovala na preklade anotácií ostatných kníh Richelle Mead a tak vám to sem dávam. Musíte to však brať s rezervou. Moja angličtina nie je excelentná a okrem toho som tie knihy nečítala, takže tam môžu byť drobné nepresnosti. Ale viac-menej by to malo byť v poriadku, prípadne si ešte stále môžete tie anotácie nájsť v originály na webe Richelle. A ak prípadne niekto z vás tie knihy čítal a zachytil nejaké nepresnosti, budem vďačná ak ma na ne upozorníte.

Všetky preklady teda nájdete na zozname Richelliných kníh.


[27th June 2010]
Vampírska akadémia 4 & 5
Už poznáme české názvy štvrtého a piateho pokračovania VA a taktiež aj približné dátumy ich vydania. A pokiaľ plány vydavateľstva Domino vyjdú, na preklad poslednej časti VA Last Sacrifice, ktorá by mala vyjsť 07.10.2010, pravdepodobne nebudeme musieť čakať príliš dlho.

Vampýrská akademie 4 - Krvavý slib: August 2010
Vampýrská akademie 5 - Spoutáni magií: November 2010


[25th June 2010]
Fanlisting
Konečne sa mi podarilo vytvoriť česko-slovenský fanlisting Vampírskej akadémie. Takže ak patríte medzi jej fanúšikov, neváhajte a pridajte sa naň :)


[23rd June 2010]
Promo video ku knihám
Penguin Paranormal na Facebook-u uverejnil promo video ku knihám, ktoré budú vysielať v kinách v Anglicku a v Austrálii počas reklám pred tretím filmovým pokračovaním Twilight ságy - Eclipse.[14th June 2010]
Stínem políbená
Dnes konečne vyšiel český preklad tretej časti Vampírskej akadémie!

Neváhajte teda ani chvíľu a rýchlo si tú knihu zožente, pretože - podľa môjho názoru - ide o doposiaľ absolútne najlepšiu knihu série :)

Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit! Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij? (Obsah z obálky)


[26th May 2010]
Obálka Last Sacrifice?
Po intertnete sa potuluje obálka k Last Sacrifice - poslednej knihe série. Je dosť nepravdepodobné, že ide o finálnu verziu, keďže LS vychádza až v decembri, ale spôsob, akým je obálka vytvorená, sa dosť podobá tomu, akým sú tvorené aj všetky ostatné obálky.

Na pravdivú odpoveď si ale ešte zrejme istý čas počkáme.
 


[26th May 2010]
FAQ
Po vydaní Spirit Bound odpovedala Richelle na ďalšie často kladené otázky fanúšikov. Ich preklad nájdete pri ostatných FAQ a v originály sa nachádzajú na facebookovskej skupine Penguin Paranormal.

Bude sa "spin off" séria odohrávať v rovnakom čase ako prvých šesť kníh len z inej perspektívy? Alebo pôjde o úplne odlišný príbeh?
Bude to úplne odlišný príbeh, ktorý sa začne tesne po skončení prvých šiestich kníh a bude nasledovať iné postavy. Mnoho ľudí by chcelo vidieť prvých šesť kníh prerozprávaných z pohľadu inej postavy, ale pre mňa je ten príbeh ukončený. Je čas pohnúť sa ďalej a preskúmať nové teritórium.


[18th May 2010]
Spirit Bound!
Dnes vyšlo v USA piate - a teda predposledné - pokračovanie Vampírskej akadémie - Spirit Bound. Americký fanúšikovia sa z nej už môžu tešiť, my ostatní si musíme počkať na e-book alebo preklad, ktorí je zatiaľ v nedohľadne.

Posledných niekoľko týždňov vydavateľstvo zverejňovalo nejaké hlášky zo Spirit Bound. Bolo ich celkovo osem a ak by ste si ich chceli prečítať nájdete ich pri ostatných hláškach. Na informácie sú celkom neškodné, takže sa nemáte čoho obávať :)

Plus jedna zaujímavosť - ku knihe natočili aj 30-sekundový trailer s vybranými - pre mňa tiež teda neznámymi - hercami. Myslím, že aj to video sa dá považovať za celkom neškodné, takže ak ste zvedaví, stačí kliknúť na odkaz.


[18th May 2010]
Welcome to Vampire Academy
Vitajte na slovenskej fanstránke venovanej knižnej sérii Vampírska akadémia od americkej autorky Richelle Mead. Nájdete tu informácie o knihách, postavách, autorke a (snáď) aj časté a čerstvé aktualizácie. Pevne verím, že sa vám tu bude páčiť, a že sa stanete pravidelnými návštevníkmi tohto webu.

Trvalo mi veľmi dlho, kým som sa rozhodla, či začnem na tejto stránke pracovať, alebo nie. Najprv som si len tak zo zábavy spravila design, ktorý sa mi však nepáčil a tak som spravila tento. A keď som ho videla, nemohla som odolať. Povedala som si teda, že stránku predsa len spustím, a že to spravím 18. Mája, keďže ide o deň, kedy vychádza (vlastne vyšla) piata časť Akadémie. Ibaže rozhodnutie padlo tak o päť minút dvanásť, takže na prípravu mi zostalo len pár (čítaj ako tri) dní. To, čo tu vidíte teraz, je to, čo sa mi za ten čas podarilo spraviť. Na ostatnom sa pracuje.

Vo väčšine sekcií toho už veľa nechýba. Ku knihám mi už len treba spísať české hlášky z kníh, k sekcii o Richelle Mead ešte plánujem pridať nejaké rozhovory, do Extra zatiaľ nič ďalšie neplánujem, pretože ma nenapadá, čo by tam ešte mohlo byť, a v zložke o stránke chýbajú len nejaké technické veci, ktoré zatiaľ nie sú podstatné. Najkompletnejšou sekciou je Vampírska mytológia - chýbajú tam už len nejaké drobnosti, ktoré pridám časom a zrejme sa pustím aj do korekcie tých textov, pretože niektoré znejú fakt divne. Jediná nezaopatrená sekcia zostala tá s postavami - na to som si už naozaj čas nenašla, ale ja to napravím.

Tým končím svoju prvú informatívnu novinku :) - Michelle