wz

Biography

Richelle Mead (narodená 12. Novembra 1976 v Michigane; momentálne však žije v Seattly vo Washingtone) je podľa New York Times a USA Today jednou z najpredávanejších amerických autoriek fantasy príbehov pre dospelých i násťročných. V súčasnosti píše tri knižné série: sériu Georginy Kincaid, Vampírsku akadémiu a sériu Dark Swan. Všetky jej knihy sú dostupné v krajinách po celom svete - V Severnej i Južnej Amerike, Európe, Ázii i Oceánii.

Predtým, než sa stala spisovateľkou, vyštudovala tri univerzity: Má Bakalára zo všeobecných štúdií z Michiganskej univerzity, Magistra z porovnávacej religionistiky zo Západnej Michiganskej univerzity a Magistra z pedagogiky z Washingtonskej univerzity. Jej vzdelanie ju priviedlo na učiteľskú dráhu a stala sa z nej učiteľka ôsmej triedy, kde učila spoločenské vedy a angličtinu. Vo voľnom čase písala krátke sfi-fi poviedky, ktoré ale nikdy neboli vydané. To ju vytrénovalo na písanie jej prvej knihy - Succubus Blues. Krátko po jej vydaní skončila z učením a stala sa z nej spisovateľka na plný úväzok.

Vzhľadom k tomu, že píše súčasne tri série, zvládne počas roka napísať aspoň tri rôzne knihy, čo je dosť obdivuhodný výkon vzhľadom k tomu, že iní autori počas jedného roka napíšu len jednu knihu.