wz
OZNAM: Od 27.01.2015 funguje naša stránka VAMPIRE ACADEMY na novej adrese - www.vampire-academy.wz.sk!
Richelle Mead icon
Posted by Michelle in Richelle Mead | (0) Comments
[01 Feb 2015]
Richelle Mead hovorí o "Silver Shadows" [07/2014]

EW: Piata kniha z Bloodlines série, The Fiery Heart, mala pekne deprimujúci koniec. Prvá polovica Silver Shadows je však tiež celkom temná. Obávali ste sa reakcií fanúšikov na Sydneyin pobyt v re-edukačnom centre? Ide o dosť intenzívnu záležitosť.
Richelle Mead: Nikdy som sa vo svojich sériách nedržala späť a teraz s tým nebudem začínať. Dúfajme, že moji čitatelia vedia, do čoho sa púšťajú, keď chytia do rúk moje knihy. Určite boli aj v pôvodnej sérii Vampire Academy nejaké pekne ponuré záležitosti, takže mám dojem, že toto je len ich rozšírenie. Pevne verím, že sami podarilo obsah spracovať vhodne – aby bol prístupný každému čitatelovi, ale aby v ňom stále bola vážnosť a, nanešťastie, skutočná realita.

Robili ste nejaký špeciálny výskum, aby ste našli techniky, ktoré budú Alchymisti používať na Sydney a ostatných?
Áno, naozaj som ho robila a bol to jeden z najsklučujúcejších výskumov, do akých som sa pustila. Niečo z toho sú len všeobecné vypočúvacie techniky, ktoré som si našla. Ale niektoré sú založené špeciálne na technikách používaných pri „liečení homosexuality“, ktoré sa používajú ako „liek“ na homosexualitu. Fakt, že čosi také je reálne, že existujú v dnešnom svete ludia, ktorí si myslia, že sú to oprávnené metódy, ktorými sa snažia zmeniť podstatu človeka, je pre mňa desivejšie než akýkolvek príbeh o upíroch.

Bolo pre vás tentokrát zložitejšie písať z pohladu Sydney alebo Adriana? Obaja sa museli vysporiadať s pekne zložitými záležitosťami.
Obe boli rovnako vyzývajúce. Najťažšie pre mňa ale bolo spraviť obe ich skúsenosti čo najtemnejšie, či mi veríte alebo nie. Počas písania som bola tehotná a omnoho viac ma zaujímalo dekorovanie detskej izby môjho syna pastelovými slonmi. Dokázať sa od toho odpútať a presunúť sa do temného, psychologického miesta, aby som mohla písať, bola rozhodne obrovská zmena.

Sydney a Adrian posunuli svoj vzťah v Silver Shadows na nový level. Bolo to vždy súčasťou plánu?
Všetky velké veci, ktoré sa stanú mojím postavám, sú vždy naplánované dopredu, takže všetky tie „whoa!“ momenty v tejto knihe boli súčasťou hlavného plánu už od prvej knihy. Sú to tie malé detaily a podlínie, ktoré sa počas cesty menia.

Uvidíme v ďalšej knihe viac Niny?
Nina zohráva v The Ruby Circle velkú úlohu .Je tu podlínia, ktorá pomaly vrela – línia, ktorej podla mňa vela čitatelov nevenovalo až tolko pozornosti. V poslednej knihe to vo velkom dozreje a Sydney s Adrianom sa s tým budú musieť vyrovnať.

Kde sa The Ruby Circle začína?
The Ruby Circle sa začína asi mesiac po udalostiach v Silver Shadows, a veci sa začnú hýbať velmi rýchlo. Sydney a Adrian sa hneď ocitnú uprostred akcia a začínajú lúštiť všetky komplikácie, ktoré sa okolo nich rozpútali.

Ako ste na tom so sériou Age ofX? Druhá kniha, The Immortal Crown, vyšla v máji. Pracujete na tretej časti?
Časom! Rozhodne som nás zanechala pri cliffhangery. Nie som si istá, kedy sa objaví tretia kniha. Práve teraz mám rozpracovaných vela projektov a všetko je to potrebné naplánovať. Budeme teda musieť počkať a uvidíme.

Chcete dodať ešte niečo?
Už len tolko, že som ohromená, že to so mnou fanúšikovia Vampire Academy potiahli cez celé Bloodlines. Je úžasné vidieť čitatelov debatovať o tom, ktorý pár majú radšej – „Sydrian“ alebo „Romitri“! Ja ich milujem všetkých a myslím, že čitatelia budú nadšení z toho, čo ďalšie sa udeje Sydney a Adrianovi.

Komentáre

Name:
E-mail / Web: (optional)
Smile: smile aww blank blush wassat tongue laughing sad angry crying heart vamp 

| Forget Me
Content Management Powered by CuteNews