wz
OZNAM: Od 27.01.2015 funguje naša stránka VAMPIRE ACADEMY na novej adrese - www.vampire-academy.wz.sk!
Graphic Novels icon
Posted by Leca in Graphic Novels | (0) Comments
[03 Sep 2011]
Vampire academy se „prokousala“ i na trh grafických novel
Přináším Vám další překlad jednoho z postarších článků. Tentokráté je ze světa grafické novely. V článku se dozvíte něco málo o prací Emmy Vieceli a její spolupráci s Richelle.

Originální článěk můžete najít tady a překlad jak jinak něž ve full story.

BTW v nejblišší době budu překládat ještě další dva články. Oba jsou více méně o Bloodlines a v tom posledním článku (ke kterému se dostanu, až přečtu BL) se můžete těšit i na střípky informací o Golden Lili (druhém dílu Bloodlines series). Takže určitě cheskujte news.
Prečítať celý článok
Extra icon
Posted by Leca in Extra | (0) Comments
[31 Aug 2011]
BTL VA Facebook Recap part 5
Páni, Leca postla za tři dny tři aktuálky? Co se to děje? I tak by někdo mohl reagovat na moji záhadnou akčnost na konci srpna. Ale k věci. Dneska Vám přináším už pátou část života Sv. Vladimístké party na FB. Kterou mají zase pod taktovkou lidičky z Penguin Between the Lines. Tak si to užijte přímo TADY!

btw "spell included relationship" je tam taky laughing
Richelle Mead icon
Posted by Leca in Richelle Mead | (0) Comments
[30 Aug 2011]
Rozhovor s Richelle Mead
Akčně jsem pro Vás přeložila zajímavý rozhovor s Richelle, kde se krom pár zajímavostí o Bloodliness dozvíte i nějakou tu peličku o Richelle samotné.
Upozorňuju, že jsem na překladu pracovala v noci a do toho jsem vedla funny pokec s jednou namazanou slečnou, takže odpusťte případné překlepy. tongue

Originální rozhovor najdete tady a samotný překlad ve full story. vamp
Prečítať celý článok
Extra icon
Posted by Leca in Extra | (0) Comments
[29 Aug 2011]
VA on facebook part 4
Michelle už se zmínila, že Penguin Between the Lines spustilo projekt, ve kterém postavy z VA ožívají a mají své FB profily...

A mě se včera podařilo narazit na part 4, takže pokud Vás zajímá, jak jsou na tom v akademii sv. Vladimíra, mrkněte: The BTL Facebook Recap: Vampire Academy 4. část)
Graphic Novels icon
Posted by Michelle in Graphic Novels | (0) Comments
[23 Aug 2011]
Grafická novela Vampire Academy
Okrem prvého dielu Bloodlines dnes vychádza i prvý diel Vampire Academy v podobe grafickej novely. Či sa dočkáme jej českého prekladu, to zatial nie je isté, no ak ju predsa len chcete mať vo svojej zbierke, odporúčam obrátiť sa na anglické kníhkupectvo Book Depository.

Viac informácii o Vampire Academy Graphic Novel, rovnako ako ukážku z nej, si môžete pozrieť i na našom webe.
Bloodlines icon
Posted by Michelle in Bloodlines | (0) Comments
[23 Aug 2011]
Bloodlines
V Amerike, Kanade a ďalších anglicky hovoriacich krajinách dnes vychádza prvý diel Vampire Academy spin-off série, ktorá nesie názov rovnako ako jej úvodná časť - Bloodlines. Na nete už nájdete mnohé recenzie a po dnešnom dni určite nebude ťažké vyhladať si aj nejaké tie spoilery. Bola by som vám však vďačná, aby ste sa vyhýbali ich zverejňovaniu na tomto webe či na našej facebookovskej stránke. Predsa len je pre každého jednoduchšie si spoilery nájsť, než na nich zabudnúť, keď už si ich raz omylom prečítate. smile


Anotácia:
KRV NEKLAME.

Sydney je alchymistka, jedna zo skupiny ludí, ktorí sa pletú do mágie a slúžia ako prepojenie medzi svetom ludí a upírov. Ochraňujú upírske tajomstvá – a ludské životy. Keď je Sydney vytrhnutá z postele uprostred noci, najprv si myslí, že ju ešte stále trestajú za jej spojenectvo s dhampírkou Rose Hathawayovou. Výsledok je ale omnoho horší. Jill Dragomirová – sestra Morojskej královnej Lissy Dragomirovej – je v smrtelnom nebezpečenstve a Moroji ju musia ukryť. V snahe vyhnúť sa občianskej vojne je Sydney povolaná ako Jillina strážkyňa a ochrankyňa vystupujúc ako jej spolubývajúca na tom poslednom mieste, kde by niekto hladal královského upíra – ludskej strednej škole v Palm Springs v Kalifornii. Ale namiesto nájdenia bezpečia v Amberwood Prep Sydney zistí, že skutočná dráma sa ešte len začína....
Len pripomínam, že český preklad knihy Bloodlines by mal vyjsť pod názvom Pokrevní pouta už v novembri 2011. Tým, ktorí majú záujem o originál, odporúčam objednať si ho z Amazonu, prípadne z britského Book Depository (upozorňujem, že v UK bude kniha dostupná až 25.8.). No a tým slovenským fanúšikom, ktorí neradi experimentujú s objednávaním zo zahraničia odporúčam slovenské kníhkupectvo Martinus, kde bude kniha k dispozícii 26.8.
Extra icon
Posted by Michelle in Extra | (0) Comments
[23 Aug 2011]
Vampire Academy a Facebook
Facebookovská stránka Penguin Between the Lines vám prináša pohlad na modernú verziu príbehu Vampírskej akadémie. Knihy už nie sú in, Facebook vládne svetu a vy sa môžete pozrieť, ako by to asi vyzeralo, ak by naše oblúbené postavy mali svoj vlastný účet laughing
The BTL Facebook Recap: Vampire Academy (1. časť)
BTL Facebook Recap: Vampire Academy (2. časť)
BTL Facebook Recap: Vampire Academy (3. časť)
Predpokladám, že časom pribudnú aj ďalšie pokračovania, takže ak ste zvedaví aj na tie, sledujte našu Facebookovskú stránku :)

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Next >>

Content Management Powered by CuteNews