wz
OZNAM: Od 27.01.2015 funguje naša stránka VAMPIRE ACADEMY na novej adrese - www.vampire-academy.wz.sk!
Bloodlines icon
Posted by Leca in Bloodlines | (0) Comments
[23 Nov 2012]
Další scéna z Golden Lily
PTA se rozhodlo zfilmovat i scénu "Black Out" která na facebookových strákách Bloodlines, kde hlasovali fanoušci této upíří série z celého světa, skončila na druhé příčce oblínenosti. Adriana a Sydney si opětovně zahráli Nic a Daisy. Tak mrkněte...

Bloodlines icon
Posted by Michelle in Bloodlines | (0) Comments
[26 Oct 2012]
TGL - Natočená scéna so Sydney a Adrianom
Penguin Teen Australia ešte predtým, než začnú točiť trailery k The Indigo Spell, zrekonštruovali jednu zo scén z The Golden Lily - fanúšikovia mali možnosť vybrať z niekolkých scén s Adrianom a Sydney a víťaznou sa stala... tá záverečná. Postavu Sydney si už tradične zahrala Daisy Masterman, ktorú sme videli aj v predchádzajúcich teaser traileroch, a Adriana si zahral Nic Wheeler, ktorého sme zatial v traileroch nevideli (ale uvidíme laughing).

Dôrazne však upozorňujem tých, ktorí The Golden Lily doposial nečítali (v českom preklade sa jej dočkáme už o dva týždne, jeej), aby video radšej NEsledovali, pretože obsahuje ohromný SPOILER :)

Age of X Series icon
Posted by Michelle in Age of X Series | (0) Comments
[26 Oct 2012]
Informácie o Gameboard of the Gods
Na svetlo sveta sa dostala obálka k novej sérii Richelle Mead - Age of X, ktorej prvý diel má názov Gameboard of the Gods. Spolu s obálkou máme k dispozícii aj oficiálnu anotáciu a zopár zaujímavých informácii navyše.
Vo futuristickom svete takmer zničenom náboženskými extrémistami, žije Justin March v exile po tom, čo zlyhal vo svojej práci ako vyšetrovatel náboženských skupín a nadprirodzených požiadavok. Justin však dostane druhú šancu, keď Mae Koskinen príde za ním, aby ho priviedla späť do Republiky Spojenej Severnej Ameriky (Republic of United North America - RUNA). Vychovávaná v aristokratických kruhoch, je teraz Mae členom vojenskej najelitnejšej a najhrôzostrašnejšej vrstvy, vojak s vylepšenými reflexami a schopnosťami.

Keď sú Justin a Mae priradení, aby pracovali spoločne a vyriešili rad rituálnych vrážd, velmi rýchlo zistia, že ich objavy ich vystavili velkému nebezpečenstvu. Ako ich vyšetrovanie napreduje, neznámy nepriatelia a sily väčšie, než aké si dokážu predstaviť, sa zhromažďujú v tieňoch, pripravené získať pre seba svet, v ktorom sú ludia iba figúrkami na ich šachovnici.

Gameboard of the Gods, prvý diel série Age of X autorky Richelle Mead, obsahuje všetky prvky, ktoré robia jej YA Vampire Academy a Bloodlines série takými megaúspešnými: sexy, neodolatelné postavy, romantické a mytologické intrigy, a vytrvalú akciu a napätie.

FAKTY:
- Kniha by mala vyjsť 4. júna (pôvodný dátum vydania bol stanovený na december, takže sme si výrazne polepšili);
- jedná sa o sériu pre dospelých, takže prirovnávanie k VA či Bloodlines je čisto marketingový ťah zo strany vydavatelstva;
- kniha je písaná v tretej osobe, čo je oproti ostatným knihám výrazná zmena a bude rozprávaná z pohladu oboch hlavných hrdinov, plus tretej, zatial neznámej, postavy!

ZDROJ: Blog Richelle Mead

Graphic Novels icon
Posted by Michelle in Graphic Novels | (0) Comments
[26 Oct 2012]
Náhlad obálky grafickej novely Shadow Kiss
Ilustrátorka Emma Vieceli, ktorá pracovala na grafických novelách Vampire Academy i Frostbite, pracuje aj na grafickej novele Shadow Kiss a na svojom DeviantArt-e s požehnaním od Richelle zverejnila nevyfarbenú obálku k v poradí už tretej grafickej novele. Čo vy na to? smileZdroj: emmav.deviantart.com
Vampire Academy (Books) icon
Posted by Michelle in Vampire Academy (Books) | (0) Comments
[17 Sep 2012]
Info o Upírskej akadémii
Ako tu už bolo pred istým časom spomínané, vydavatelstvo Slovart sa rozhodlo pustiť do slovenského prekladu Vampire Academy a rozšíriť tak okruh fanúšikov o čitatelov, ktorí doposial nemali možnosť prečítať si Akadémiu v origináli alebo sa z nejakého dôvodu vyhýbali českému prekladu. Aby sme teda boli všetci pekne v obraze, ako to s prekladmi vlastne je, prinášam vám zopár základných informácii:

- pokial to ešte niekto z vás nevie, názov prvého dielu a teda i názov série bude v slovenskom preklade znieť Upírska akadémia
- dátum vydania prvej časti je momentálne stanovený na koniec novembra, presnejšie 19.11.
- ako budú vyzerať obálky, to je zatial otázne - avšak jednou z možností je aj červená britská edícia, ktorú si môžete v origináli prezrieť v našom prehlade obálok (UK) ku knihám Vampire Academy série.

A ako zaujímavosť na záver pridávam prvú a poslednú vetu zo slovenského prekladu sprostredkovanú priamo od vydavatelstva :)

„Jej strach som pocítila ešte skôr, ako som začula jej výkriky.“

„Z dialky som začula krákanie, ktoré znelo takmer ako smiech.“

Vampire Mythology icon
Posted by Michelle in Vampire Mythology | (0) Comments
[03 Sep 2012]
Udržiavatelia, Královský dvor, Lexikon
Konečne som dostala chuť zapracovať na sekcii o mytológii sveta Vampire Academy. Podarilo sa mi napísať o Udržiavateloch, s ktorými sme sa stretli v poslednej časti VA, a ktorí nám nie sú cudzí ani v sérii Bloodlines prostredníctvom Angeliny. Zároveň som zhrnula aj dostupné informácie o Královskom dvore. Okrem toho som dala dohromady taktiež i VA Lexicon, kde nájdete snáď tie najdôležitejšie výrazy používané v sérii Vampire Academy s ich presným významom.

Týmto by som mytológiu VA považovala za uzatvorenú a až nadíde vhodná chvíla, začneme dopĺňať sekciu aj novými informáciami z Bloodlines.
Vampire Academy (Books) icon
Posted by Michelle in Vampire Academy (Books) | (0) Comments
[28 Aug 2012]
Foretold
Dnes konečne vychádza zbierka poviedok Foretold, v ktorej - ako všetci určite dobre viete - sa nachádza aj nami velmi očakávaná poviedka o Rose a Dimitrim, ako spoločne navštívili jeho rodinu na Sibíri.
Pokúšal vás niekedy pohlad do budúcnosti? Výzva proroctva? Otázky osudu? Je v ludskej prirodzenosti premýšlať nad nepredvídatelnosťou života. Ale je budúcnosť už vopred napísaná alebo máme stále moc zmeniť ju? Od fantastických proroctiev po predpovede toho, ako sa budúcnosť vyvinie, Foretold je zbierka príbehov o našej fascinovanosti nad životným neznámom, ktorú predstaví 14 najžiarivejších spisovatelských hviezd z oblasti Young Adult literatúry.

Knihu si môžete objednať napríklad na Bookdepository.co.uk. Celkovo obsahuje 14 poviedok a okrem Richelle do nej prispeli aj autori ako Lisa McMann (V zajatí snov), Kami Garcia & Margaret Stohl (Nádherné tvory), Laini Taylor (Dcéra dymu a kostí), Meg Cabot (Denník princeznej), Simone Elkeles (Perfect Chemistry), Carrie Ryan (Les kostí) a ďalší.

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Next >>

Content Management Powered by CuteNews