wz

Q&A with Preger [28/09/2010]

Zdroj: Official VAMPIRE ACADEMY Movie

Máte nejaké novinky týkajúce sa filmu?
Producenti sú práve v LA a diskutujú so Štúdiom. Ďalšie správy by sme mali mať po stretnutiach, ktoré absolvujeme budúci týždeň...

Prečo je VA na stránke IMDB nazvané ako "Nepomenovaný projekt"?
Väčšina noviniek je na IMDB takto označená až kým Štúdio nezakročí a neurobí finálné rozhodnutie. Je to len štandardná politika. Nemáme v pláne meniť názov. Názov je čisto marketingový ťah.

Otvorené konkurzy - áno alebo nie?
Fanúšikovia sú lokomotívou, ktorá riadi tento vlak už od začiatku. Mnoho z nápadov, ktoré sa tu objavili, sú zaujímavé i vzrušujúce. Ale kým všetky kúsky týkajúce sa výroby filmu nezapadnú na svoje miesto, nemôžeme špekulovať o tom, ako to napokon bude. V tejto chvíli môžeme povedať len jedno - všetko je možné, takže nechajte svoje myšlienky a nápady prúdiť ďalej!

Myslíte si, že budete uvažovať nad našimi voľbami hercov atď...
Ako producenti sa zaujímame o všetko, s čím fanúšikovia prídu. Rozhodnutia týkajúce sa obsadenia však nebudeme skúmať, kým nebudeme mať schváleného scenáristu a určený rozpočet. Momentálne sa sústredíme na hľadanie toho najlepšieho scenáristu, ktorý by dokázal adaptovať tento príbeh.

Podľa čoho vyberiete toho najlepšieho scenáristu?
Dobrá otázka. Najprv hľadáme scenáristov, ktorí vo svojich predchádzajúcich dielach už úspešne preukázali svoje schopnosti. Potom s nimi prediskutujeme ich znalosti a vášeň pre prácu na tomto projekte. Okrem toho musíme brať ohľad i na ich plány a záväzky k iným projektom, aby sme vedeli, či sa dokážu zladiť s naším rozvrhom. Ale pre nás je ten správny scenárista veľmi dôležitý. Takže je to vlastne ďalší presne sediaci kúsok puzzle, ktorý musíme nájsť.

Bol to výmysel, keď sa na IMDB písalo, že film vyjde v roku 2013?
Množstvo faktorov ovplyvňuje plánovanie finálneho dátumu. Ako rýchlo podpíšeme zmluvu, ako dlho bude trvať produkcia, ktorý dátum bude Štúdio považovať za najvhodnejší, aby mal film úspech. Dátum 2013 je v tejto chvíli len dohad - snáď to ale pôjde rýchlejšie!

Plánujete jednoducho natočiť celú sériu, alebo natočíte len prvý film a počkáte, ako to dopadne?
Najprv natočíme a vypustíme prvý film. Či to napokon bude len prvá kniha alebo aj zvyšok príbehu, budeme musieť rozhodnúť postupne. Ak si prvý film nájde svoje publikum, pravdepodobne začneme hneď na to pracovať na ďalšom filme. Ako všetci vieme, je tu ešte mnoho materiálu a ďalší neustále prichádza. V prvej sérii bude 6 kníh. Ak by natočiť jeden film trvalo približne 18 mesiacov až dva roky... krát šesť, nuž spočítajte si to. Takže vidíte, je tu mnoho vecí, ktoré musíme zvážiť. Oh, a potom je tu ešte aj druhá VA séria, ktorá bude mať ďalších 6 kníh!

"Páči sa" vášmu Štúdiu táto stránka (oficiálna stránka filmu na FB)?
Mnoho ľudí ju začína sledovať, ale keďže ešte stále pracujeme na zmluve, nikto si ju neoznačí ako "páči sa mi". Ale jej existencia rozhodne nespôsobí žiadne spory. Pokiaľ všetko pôjde dobre, táto FB stránka sa stane súčasťou príbehu o tom, ako bol tento film tvorený!