wz

Q&A with Preger [13/08/2010]

Preklad: Michelle
Zdroj: Official VAMPIRE ACADEMY Movie

1. Kedy vyjde film?
Až sa skončia naše jednania so štúdiami, radi by sme mali film v kinách o 18 mesiacov neskôr.

2. Ukázali niektoré štúdiá záujem?
Stretli sme sa s niekoľkými štúdiami a pokračujeme v aktívnych jednaniach. Množstvo vecí závisí od štúdia, ktoré projekt vezme - rozpočet, plán, atď. Nie je to len o tom, nájsť štúdio, ktoré by chcelo urobiť film. Je to o tom, nájsť SPRÁVNE štúdio. Až budeme mať nejaké oficiálne správy, budete prví, ktorí sa to dozvedia.

3. Koho obsadíte do filmu?
Výber hercov sa nezačne, pokiaľ nemáme scenár, ku ktorému sa nedostaneme, kým nemáme zmluvu.

4. Budete robiť otvorené konkurzy?
To je niečo, čo budeme musieť prediskutovať so štúdiom, s ktorým budeme spolupracovať. Ale sledujeme všetky vaše prosby, takže uvidíme, čo s tým môžeme robiť.

5. Uvažovali ste o vytvorení TV seriálu namiesto filmu?
Áno, spočiatku sme chodili okolo možnosti vytvorenia televízneho seriálu, ale došli sme k záveru, že bude lepšie vytvoriť film. Nesúhlasíte?

6. Bude mať každá kniha svoj vlastný film?
Áno. Plánujeme poskytnúť každej knihe čas a pozornosť, akú si zaslúži.

7. Bude Richelle zapojená do tvorby filmu?
Celý tento svet bol vytvorený Meadovou a bolo by pre nás nedbanlivé držať ju od toho ďalej. Stretli sme sa s ňou v San Diegu pred pár týždňami a dúfame, že s ňou budeme naďalej udržiavať kontakt, až sa práce na filme začnú.

8. Kto bude písať scenár?
Budeme pracovať so štúdiom na tom, aby sa nám podarilo zladiť sériu so skvelým scenáristom.

9. Kto bude režisérom filmu?
Síce máme zopár nápadov, koho by sme chceli za režiséra, opäť raz podotýkam, že toto musí byť prejednané so štúdiom. Je to dvojitá cesta - ktokoľvek, koho chceme my, musí takisto chcieť pracovať na filme.

10. Aký bude rating?
Kým nedokončíme film, nebudeme schopný na túto otázku odpovedať. Avšak, pokojne môžeme povedať, že chceme vytvoriť film, ktorý uspokojí celú fanúšikovskú základňu.

11. Začali ste už hľadať vhodné exteriéry?
Nie, ale sme nadšení z možnosti nájsť vhodné destinácie vo svete, ktoré privedú Meadovej slová k životu.

12. Máte v pláne zostať verní príbehu a postavám?
Na toto sa ťažko odpovedá. Kedykoľvek pretvárate knihu do filmu, stratíte niektoré elementy, ktoré fanúšikov naštvú. Musíte mať na pamäti, že film musí dávať zmysel každému divákovi, nie len fanúšikom knihy a máme na to všetko len 90 minút až 2 hodiny. Mnohokrát to znamená upraviť príbeh a vynechať zopár detailov. ALE sme presvedčený, že zostaneme verní podstate celej série.

13. Čítali producenti celú sériu?
Áno. Pred získaním filmových práv, Preger čítal celú sériu a prinútil k tomu aj svoj tým. Predtým, než Murphy spojil svoje sily s Pregerom, tiež prečítal všetky knihy.

14. Čo vás na VA zaujalo?
Silná ženská postava na čele robí tento "upírsky" príbeh jedinečným, pretože ženské hrdinky, ktoré dnes sledujeme, sú väčšinou slabé a potrebujú byť zachránenú mužom. Vo VA je Rose tá, ktorá zachraňuje ostatných - dokonca aj mužov! Taktiež priateľstvo medzi Rose a Lissou bolo napísané tak, aby bolo rovnako pevné ako láska medzi Rose a Dimitrim - čo nám pripadalo ako dobrý námet. Meadová vyzdvihla storočie starý príbeh o "upíroch" na úplne nový level!