wz

Movie Press Conference [02/02/2013]

Po vyše dva a pol roku snaženia spoločnosti Preger Entertainment priniesť na filmové plátna našu obľúbenú Vampire Academy, sme konečne dospeli do dňa, kedy sa sny (pre niekoho možno nočné mory), stávajú skutočnosťou. Rozoberme si teda jednotlivé fakty, ktoré už o filme po dnešnej noci vieme:

Spoločnosti Reliance Entertainment a IM Global sa rozhodli spolufinancovať natočenie zatiaľ prvého zo šiestich noviel, ktoré tvoria sériu Vampire Academy. Ako už vieme, scenáristom je Daniel Waters, ktorý napísal scenár k slávnej komédii Heathers a jeho brat, Mark Waters, režíroval známe Mean Girls. "Bola to najlepšia prvá verzia scenára, akú som kedy čítal, a to beriem do úvahy aj ďalšie bratove scenáre," povedal Mark Waters. "Pre nás je to vysnívaný projekt, keďže sme spolu chceli pracovať už takú dlhú dobu. Richellina mytológia a svet, ktorý vytvorila, sú také reálne a jasné. Tie decká riešia skutočné problémy dnešnej doby. A pijú krv."

Producentmi filmu sú už nám známy Michael Preger, Don Murphy a Susan Montford. Výkonným producentom sa stal Stuart Ford z IM Global. "Je to natoľko odlišné od všetkých tých vážnych a formálnych filmov," hovorí Ford. "Toto [VA] je ako kombinácia Mean Girls a Hunger Games. Je to vkusne neúctivé, zvodné a plné zábavy. A my sme na takýto typ filmu zohnali toho pravého režiséra."

Prečo došlo k úprave názvu filmu?

Zoey Deutch as Rose"Príhodnejšie by bolo povedať, že názov dostáva prídavok," hovorí Richelle Mead v príspevku na svojom blogu. Oficiálny názov filmu totiž znie Vampire Academy: Blood sisters. "Ak ste čítali moje [Richelline] predchádzajúce rozhovory, tak možno viete, že názov Vampire Academy nebol mojou prvou voľbou pre názov knihy. V skutočnosti som ju predala ako Kissed By Shadows (Pobozkaná tieňmi). Ľudia v mojom vydavateľstve si ale neboli istí, či tento názov bude fungovať hneď z niekoľkých dôvodov, preto sme sa napokon rozhodli pre názov VA, ktorý je to najlepšie zapamätateľný. Keď sa začal riešiť film, producentský tím si robil ohľadom titulu starosti. Existuje už toľko "upírskych" filmov a seriálov, a my chceme, aby VA vynikalo."

Výsledok? Úprava názvu neznamená, že už nikdy nebudeme počuť o Vampire Academy. VA zostáva pomenovaním celého fandomu, zatiaľ čo BLOOD SITERS bude - rovnako ako v prípadom druhom diely FROSTBITE - názov samotného filmu. Richelle k tomu dodáva: "Uisťujem vás, že o ‚Vampire Academy‘ budeme počúvať stále - presne ako keď vyšlo Spoločenstvo prsteňa a ja som v kine povedala: ‚Prosím si lístok na Pána prsteňov‘."

Prečo práve Blood Sisters?

Lucy Fry as LissaRichelle ponúkla producentom hneď niekoľko názvov a víťazom sa stalo pomenovanie "Blood Sisters". Tento titul však nie je nášmu fandomu až taký vzdialený, ako by sme si mysleli, keďže v Nemecku takto poznajú celú sériu. Richelle je s týmto výberom spokojná a ak je spokojná ona, mali by sme byť spokojní aj my. Nikto iný napokon nepozná príbeh lepšie ako jeho autorka.

Čo znamenajú reči o milostnom trojuholníku?

V prvom statuse, ktorý na OVAM okolo polnoci zverejnili, bolo niečo o milostnom trojuholníku medzi Rose, Dimitrim a Lissou. Táto správa však takmer okamžite zmizla a nahradil ju status s menami hercov, ktorí stvárnia našu hlavnú trojku. Objavili sa teda obavy, nakoľko sa scenár filmu líši od knihy, preto sa nás Richelle rozhodla upokojiť týmito slovami: "V skutočnosti som bola prekvapená, keď som videla, ako verne scenár zachytáva príbeh knihy. Je to úžasné. Netuším, kde sa táto fáma o milostnom trojuholníku medzi Rose, Lissou a Dimitrim vzala, ale NIE JE pravdivá, pokiaľ na poslednú chvíľu celkovo neprepísali scenár. Rose a Dimitri majú oči jeden pre druhého, a Lissa a Christian sa budú bozkávať v kostole. Jediné rozdiely sú v tých menej podstatných veciach - ako v Hunger Games, keď Prim dala Katniss mockingjay odznak. Stalo sa to v knihe? Nie, ale je to efektívne, nemusí sa najímať ďalšia herečka a neovplyvňuje to hlavný dej. Buďte pokojní, nie sú tam žiadne bláznivé zmeny, ako vlkolak nastupujúci na školu, či objavenie dlho strateného súrodenca Rose alebo Christiana. Aj keď, to posledné by mohlo byť zábavné."

A ako sú na tom herci?

Danila Kozlovsky as DimitriVyzerá to tak, že polovica fanúšikov si hercov ihneď obľúbila, druhá je maximálne nešťastná. Myslím, že neexistuje fanúšik Vampire Academy, ktorý by aspoň raz niekde nezachytil, ako veľmi si niektorí želali, aby Dimitriho hral Ben Barnes. Bohužiaľ (alebo skôr našťastie?), vraví sa, že Ben rolu odmietol. Niektorí si myslia, že vtipná správa o tom, ako Chewbacca odmietol rolu vo filme, bola v skutočnosti narážka na Bena, ale to sú iba dohady. V každom prípade, hercov máme zvolených a nič sa na tom nezmení.

Herečka Zoey Deutch, ktorú ste mali doposiaľ možnosť vidieť napríklad v seriáloch Ringer či The Suite Life on Deck a najnovšie ju uvidíme aj vo filmovej adaptácii knižnej série Beautiful Creatures, si zahrá našu obľúbenú dhampírku Rose Hathaway. Austrálčanka Lucy Fry získala rolu princeznej Lissy, ktorej jedinou väčšou rolou doposiaľ bola iba účasť v seriály Lightning Point (seriál o morských pannách, niečo ako spin-off na H2O: Just Add Water). No a Dimitriho si zahrá Danila Kozlovsky, ktorý zatiaľ v žiadnom veľkom americkom filme nehral, čo je hádam len dobre. Plus, je to Rus, takže sa nedočkáme žiadneho falošného prízvuku. No tak ako je tomu pri každej filmovej adaptácii, i v tomto prípade nám neostáva iné, než čakať, ako sa herci s našimi obľúbenými postavami popasujú.

Natáčanie filmu by sa podľa všetkého malo začať už toto leto. Producent spoločnosti Kintop Pictures’, Deepak Nayar sa tiež vyjadril k tomu, že pokiaľ sa bude šiestim filmom Vampire Academy série dariť, je možné, že sa v budúcnosti dočkáme aj filmovej adaptácie Richelleinej druhej série - Bloodlines.

Zdroj: Blue Succubus, Deadline.com, Official Vampire Academy Movie